logotype

 

Skąd wzięła się burleska?  Początkowo była formą teatralną o charakterze komicznym, parodiującą poważne tematy. Burleska miała być dosadna, czasem wulgarna. W XIX wieku pojawiła się jej odmienna forma, zwana British girls, o bardziej erotycznym podłożu. Dziś burleska to znów popularne show, które zachwyca i inspiruje. 

 

 

A dziś...?Burleska to taniec dla kobiet, które kochają same siebie, kochają swoje ciało, umieja i chcą się nim cieszyć i chwalić. To również taniec dla kobiet, które takie właśnie chcą być. Tego uczymy się na zajęciach. Przebieramy się w odważne gorsety, zakładamy wymyślne buty czy fikuśne kapelusiki retro, długie rękawiczki - wszystko to, o czym marzymy, a czego nie możemy lub nie mamy okazji ubierać na codzień. Stroimy się ale gustownie. Nie nakładamy na siebie "co która miała w szafie". Starannie dobieramy dodatki i rekwizyty: eleganckie lufki, malusieńkie torebeczki, wachlarze czy parasolki. Upinamy włosy, robimy olśniewający makijarz sceniczny i... przeobrażamy się w gwiazdy rewii, kabaretu czy właśnie burleski niczym Dita von Tess czy Miss Dirty Martini.

 

Stroimy miny, trzepoczemy długimi rzęsami (mogą być sztuczne ), tupiemy nóżką niczym rozkapryszone księżniczki. Tym właśnie jest burleska. I... czy nie takie właśnie zawsze chciałyście być? 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia na wpół taneczne, na wpół teatralne, gdzie w prostej fabule odgrywamy raz rozkapryszone księżniczki tupiące nóżkami, raz demoniczne kobiety wampy, raz naiwne, nieco zagubione kobietki niczym Marylin Monroe! Wszystko to okraszone humorem i  sexapilem w starym dobrym stylu retro.